Аліменти

Алімéнти – обов’язок  утримання у визначених законом випадках одним членом сім’ї інших, які потребують цього. Проводяться або за згодою, або в  судовому порядку.

Визначити розмір та періодичність сплати аліментів можна:

  • в добровільному порядку(вирішення даного питання складається договір про сплату аліментів, який засвідчується нотаріусом)
  • через суд.

Якщо не вдається домовитись, стягнення аліментів проводиться в судовому порядку:

  • через судовий наказ;
  • через подання позовної заяви про стягнення аліментів.

У любому випадку знадобиться допомога професіонала, оскільки в суді необхідно буде обгрунтувати розмір аліментів, скласти позовну заяву, зібрати докази по справі, а також отримати виконавчий лист та звернутись з ним до державного виконавця.

Як виконується рішення суду? 

Після набрання рішення суду законної сили, стягувач подає до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю заяву та виконавчий лист. На підставі цих документів виконавець відкриває виконавче провадження.
Якщо є заборгованість виконавець робить відповідний розрахунок та зобов’язаний повідомити про нього стягувача і боржника. У разі якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці: відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників;
майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується. 
Якщо боржник ухиляється від виконання рішення та має заборгованість, виконавець застосовує до нього санкції та обмеження встановлені законом. У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника.

Відповідальність боржника за несплату аліментів.

До неплатників аліментів застосовуються ряд обмежувальних заходів.
Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини) встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо:

  • виїзду за межі України; 
  • керування транспортними засобами; 
  • користування зброєю;
  • полювання;

Крім того, передбачені обмеження щодо перебування на державній службі. Також боржник з аліментів не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

Отримати консультацію можливо за телефоном МТС: +38-066-880-97-22 (Viber, Whatsap, Telegram) Адвокат Пакіна Ольга Миколаївна
Електрона адреса : advokatpakina@gmail.com