Отримання недоотриманої пенсії за життя пенсіонера в порядку спадкування

Для того щоб родичі померлого змогли отримати недоотриману пенсію після смерті пенсіонера, їм необхідно спочатку встановити факт смерті особи на тимчасово окупованій території України, звернувшись з відповідною заявою до суду підпорядкованого Україні. 
Після встановлення факту смерті особи та отримання свідоцтва про смерть державного зразка у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, їм необхідно звернутися до Пенсійного фонду України або нотаріуса.

Процедура отримання недоотриманої пенсії та виплати на поховання

Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» , суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв’язку з його смертю, передаються членам його сім’ї, а в разі їх відсутності — входять до складу спадщини.
1.Члени сім’ї повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини.

2.У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну.

3.У разі відсутності членів сім’ї, або у разі незвернення ними за виплатою вказаної суми в шестимісячний строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, входить до складу спадщини.
Порядок отримання недоотриманої пенсії від померлого пенсіонера через Пенсійний фонд України.
Якщо члени сім’ї померлого проживали разом з померлим на момент смерті, що підтверджується реєстрацією місця проживання в паспорті, тоді недоотриману пенсію можна отримати через УПФ за місцем перебування пенсійної справи. Для цього необхідно звернутися до ПФУ з відповідною заявою де померлий перебував на обліку.

Перелік необхідних документів для звернення в ПФУ:

  • Заява про виплату недоотриманої пенсії;
  • Свідоцтво про смерть державного зразка, отримане на підконтрольній території України;
  • Документи, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо);
  • Паспорт або інший документ, що підтверджує спільне проживання з пенсіонером на день його смерті;
  • Документи, що підтверджують перебування на утриманні померлого пенсіонера (у разі, коли непрацездатні члени сім’ї не проживали спільно з померлим пенсіонером);
  • Свідоцтво про право на спадщину (у разі відсутності членів сім’ї, які проживають разом із пенсіонером або в разі звернення ними за виплатою у встановлений термін).

Порядок отримання недоотриманої пенсії від померлого пенсіонера як спадщини.
Якщо члени сім’ї померлого не проживали разом із пенсіонером на момент смерті, для отримання недоотриманої суми пенсії їм необхідно подавати заяву до нотаріуса про вступ у спадок.
Після вступу в спадщину й на підставі отриманого свідоцтва про право на спадщину, спадкоємці зможуть отримати недоотриману пенсію померлої особи.

Отримати консультацію можливо за телефоном МТС: +38-066-880-97-22 (Viber, Whatsap, Telegram) Адвокат Пакіна Ольга Миколаївна
Електрона адреса : advokatpakina@gmail.com